• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Fantastik Kütüphane

DIABLO SERİSİNİN OYUNLARI / GAMES OF DIABLO SERIES

Yapımcı: Blizzard North
Dağıtımcı:
Blizzard Entertainment
Versiyon: PC / Mac
Tür: RPG (Role Playing Game / Rol Yapma Oyunu)
Uyarı: Şiddet öğeleri ve argo içerdiğinden 16 yaş üzeri için uygundur.

Diablo I: http://www.blizzard.com/us/diablo/

Diablo (İspanyolca Şeytan) PC ve Macintosh için Blizzard tarafından 1996′nın sonunda piyasaya sürülmüş, karanlık bir ortama sahip bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Çıktığı zamandaki bilgisayar oyunlarına kıyasla, elle çizilmiş bitmap grafikleri, kolay kavranan oyun yapısı ve yüksek oynanabilirliği ile firmaya ve oyun türüne büyük popülerlik kazandırmıştır. Öyle ki bilgisayar oyunları tarihinde az görünür bir şekilde başka bir firma Diablo’ya ek görev paketi (Hellfire, Sierra On-Line Entertainment Inc.) çıkarmıştır. Cesaretiniz var ise tüm kötülüklerin efendisini yok etme yolculuğuna katılın... 
Bilizzard’ın oyun servisine ücretsiz erişerek internet üzerinden oynayın.
Diablo’yu yok etmek için birleşin – internet veya ağ yolu ile 4 oyuncu birlikte ya da modem veya direkt bağlantı ile kafa kafaya oynayabilirsiniz.
İnanılmaz tekrarlanabilir Diablo her oynadığınızda benzersiz bir labirent yaratacaktır.
İliklerinizi donduracak SVGA grafikler, 3D modellenmiş karakterler ve gerçek zamanlı ışıklandırma efektleri..


Minimum Sistem Gereksinimi:
İşletim Sistemi: Windows® 95/ME,
İşlemci: Pentium 60 MHz,
Hafıza: 8 MB RAM,
Hard Disk: 50 MB,
CD-DVD ROM: 2x Hız,
Video Kartı: SVGA Ekran kartı Directx uyumlu,
Ses Kartı: Windows 95 uyumlu,
Giriş: Klavye, fare.

Diablo II: http://www.blizzard.com/us/diablo2/

Blizzard'ın RPG dünyasında yeni bir akım yaratan oyunu Diablo'nun devam oyunu olan Diablo II, Tristram'da başladığınız savaşı bir adım daha ötesine götürüyor. Üstelik bu sefer Diablo'nun kardeşleri ve cehennemin diğer lordlarıyla da mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz.
Diablo II'de ilk oyunda farklı olarak, tamamen yeni 5 ırkın yanı sıra yepyeni bir yetenek sistemi sizleri bekliyor. Oyundaki bu özel yetenek sistemi sayesinde aynı karakter sınıfıyla bile çok farklı sonuçlar elde edebilmeniz mümkün. Her biri ayrı yeteneklere ve becerilere sahip olan Amozon, Sorceress, Necromancer, Paladin veya Barbarian sınıflarıyla cehennemin uşaklarına karşı savaşın.
RPG oyunları arasında, en dinamik oyun yapısıyla dikkat çeken Diablo II'de on binlerce yaratıkla mücadele edecek, eski mistik sırları ortaya çıkartacak ve tabi ki Diablo ile karşılaşacaksınız. Karanlıklar dünyasına yapacağınız bu yolculukta, sayısız büyülü eşya ve yanınıza alabileceğiniz paralı askerler sizin en yakın dostlarınız olacak.
Kabus yaratıklarını çağırıp yönetin, doğanın element al güçlerinden faydalanın. Kadim büyülerle aydınlık ve karanlığın enerjilerinden yararlanın.
Dört büyük diyar, Etkileyici sürekli değişen bir dünyadaki yolculuğunuz boyunca birbirinden çarpık zindanlardan oluşan yer altı dünyasını ve ayak basılmamış arazileri keşfedeceksiniz. Battle.net üzerinden de online olarak oynanabilen ve 8 kişiye kadar çok oyuncu desteği veren Diablo II'de arkadaşlarınızla ya da dünyanın dört bir yanındaki Diablo oyuncularılyla da beraber oyun oynamanız mümkün.

Minimum Sistem Gereksinimi:
İşletim Sistemi: Windows® NT 4.0/95/98/2000/ME/XP,
İşlemci: Pentium 233 MHz,
Hafıza: 64 MB RAM,
Hard Disk: 650 MB,
CD-DVD ROM: 4x Hız,
Video Kartı: SVGA Ekran kartı Directx uyumlu,
Ses Kartı: Windows 95 uyumlu,
Giriş: Klavye, fare.

 

Diablo II Lord of Destruction (Expansion Set):

Lord of Destruction’da Baş Kötülerin sonuncusu Baal’ı, Kuzey’deki Barbar Dağlarına giden yolda takip etmek için geri döneceksiniz.

İblis minyonlardan oluşan sürüleriyle birlikte seyahat eden Baal, ölümlü düzlemi Cehennem güçlerinden koruyan kuvvetli Dünyataşı’nın yozlaştırmak niyetinde. Bu Oyunda Diablo II'ye ek olarak Büyü sahibi iki yeni karakter sınıfı, Barbar Dağlarında geçen yepyeni bir Bölüm, Horadric Kübü için yeni tarifler ve birçok yenilik bulunmaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimi:
İşletim Sistemi: Windows® NT 4.0/95/98/2000/ME/XP,
İşlemci: Pentium 233 MHz,
Hafıza: 64 MB RAM,
Hard Disk: 800 MB,
CD-DVD ROM: 4x Hız,
Video Kartı: SVGA Ekran kartı Directx uyumlu,
Ses Kartı: Windows 95 uyumlu,
Giriş: Klavye, fare.

*Bu oyun için bilgisayarınızda Diablo II'nin kurulu olması gerekmektedir.

 

 

 

 

Diablo III: http://www.diablo3.com/

Cehennem’in hükümdarları Diablo, Mephisto ve Baal’ın, insanoğlunu köleleştirmek amacıyla sonu gelmeyen bir açlıkla Sanctuary diyarında gezmesinin üzerinden 20 yıl geçti. Karanlık dünyanın baş mimarlarıyla göğüs göğüse savaşanların hatıraları yavaş yavaş da olsa siliniyor, ancak ruhlarındaki yaralar hala iyileşmiş değil.

Deckard Cain, şeytani güçlerin izini araştırmak üzere Tristram Katedrali’ne dönüyor. Cennet’ten inen bir kuyruklu yıldız, Diablo’nun yeryüzüne indiği noktaya düşüyor. Kuyruklu yıldız, cehennem ateşi gibi kızgın haliyle kara bir kehanet niteliğinde. Sanctuary’nin kahramanları, tüm yeryüzünü yutmak için yükselen cehennem alevine karşı ölümlü dünyayı korumak için çağrılıyor.

Bambaşka bir Sanctuary. Büyüleyici fantezi dünyasının son teknolojiyle yaratılmış muhteşem mekanları.

Sanctuary’nin kahramanları. Cehennem ateşinin lanetli güçlerine karşı, Witch Doctor veya Barbarian class’larıyla savaşın.
Kötülüğün kalbinde savaş. Etkileşimli çevre unsurlarını kullanarak düşmanlarınızı karanlığa gömün. Kurnaz tuzaklar kurun, çevredeki yok edilebilir objelerle düşmanlarınıza saldırın, mekanlardaki engelleri kullanarak savaşlarda avantaj elde edin.

Battle.net, Yepyeni öğelerle geliştirilmiş platformda saatler süren multiplayer maceraları.

Yenilikler:
Kontrollerde gelişme gösteren Diablo 3, tam yakınlaştırma, kısayol barı ve yetenekler arası fare sürükleme tuşuyla geçiş gibi kolaylıklar sunacak. Sınıflara özgü zırhlar ile her karakterin kendine has görünüme kavuşmasını sağlayacak olan oyun, sınıfları da birbirinden daha keskin çizgilerle ayıracak. Ayrıca kadın birer Barbarian ve Witch Doctor'a da hazır olun.

 
0 Yorum - Yorum Yaz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret120340
Fantastik Kütüphane Search
Özel Arama

 Belgarath