• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Fantastik Kütüphane

 
Altın Pusula Oyun / Golden Compass Game

                                          Yapımcı: Sega

 

New Line Cinema’nın çektiği Altın Pusula filmi üzerine kurulmuş bu video oyununda, kendinizi The Golden Compass’ın sihirli dünyasında bulacaksınız.
Burası cadıların donmuş göklerde cirit attığı, dev zırhlı ayıların krallıklarını savunmak için savaştığı ve kötü kalpli Gobbler’lerin çocukları kaçırıp donmuş topraklara götürdüğü bir dünya.

Amcası Lord Asriel hapse atılmış, en iyi arkadaşı Roger kaçırılmış ve şimdi Lyra Belacqua, ikisini de kurtarmak için Jordan Koleji’nin güvenli ortamını bırakmak zorunda. Lyra’ya görevinde cini Pan, dev ve güçlü kutup ayısı Iorek ve daima doğruları söyleyerek yol gösterecek olan gizemli Altın Pusula yardımcı olacak. Hep birlikte, aksiyon, keşif, işbirliği ve buluşlarla dolu destansı bir yolculuğa çıkacaklar.
Lyra ve cini Pantalaimon (Pan) rolünde Kuzey’in donmuş diyarlarını gezecekler ve Gokgok ismiyle bilinen gizemli bir organizasyon tarafından kaçırılan arkadaşlarını kurtarma uğruna düştükleri yolları keşfetmek, araştırmak ve tehlikelerden sakınmak için özel nesneler toplayacaklar. Lyra daemonunu kullanarak ve oyundaki diğer karakterlerle işbirliği yaparak yalnızca kendi dünyasını değil, bizimkini de kurtaracak epik bir yolculuğa çıkacak.
Oyuncular ayrıca maceraya katılan dev, zırhlı kutup ayısı Iorek Byrnison rolünü de oynayabilecekler. Iorek yolculukları boyunca binek davranışları ve özel saldırıları ile düşmanları uzak tutarak Lyra’yı koruyacak.. The Golden Compass kitapta veya filmde görülmeyen yepyeni, nefes kesici yerlerin de dahil olduğu 13 geniş alan içeriyor ve sizleri işbirliği, keşif ve iyi ile kötü arasındaki sonsuz mücadele ile dolu devasa bir yolculuğa davet ediyor.
Oyun birçok platform için aynı anda geliştirildi. Filmde geçen mekânları içeren oyunda karakterler de, Lord Asriel rolünde Daniel Craig ve Lyra Belacqua rolünde Dakota Blue Richards gibi filmin etkileyici oyuncu kadrosunun benzerlerini hayata geçiriyor
The Golden Compass video oyunu özellikle The Matrix film serisinden uyarlama geliştirdiği oyunlarıyla tanınan Shiny Entertainment tarafından geliştiriliyor. Nintendo DS versiyonu ise A2M tarafından geliştiriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Notlar:

.Filmdeki kahramanları oynayın: Düşmanlarından kurtulmak için zekasını kullanan, asi ve zeki kahraman Lyra ile donmuş Kuzey topraklarında bir seyahate çıkacaksınız. Ya da isterseniz güçlü dostu ve koruyucusu, kaba kuvveti ile önüne çıkan her türlü engeli aşabilen, dev zırhlı ayı Ioren ile de oynayabilirsiniz.

..Paralel evreni keşfedin: The Golden Compass filminin büyüleyici dünyasına adım atın ve Jordan Koleji’nin görkemini, liman şehri Trollesund’un telaş içindeki yaşantısını ve Bolvangar’daki araştırma istasyonunun karanlık yüzünü keşfedin. Oyuna özel His Dark Materials evreninden iki yeni bölge sayesinde filmin de ötesine geçeceksiniz.

...Arkadaşlıktan da güçlü bir bağı keşfedin: Lyra’ya tehlikeli yolculuğunda bulmacaları çözmek ve engellerin üstesinden gelmekte yardımcı olacak, farklı hayvanların şekillerine dönüşebilme yeteneğine sahip cini Pan ile Lyra’nın arasındaki kuvvetli bağı yaşayacaksınız.

....Altın Pusula size yol gösterecek: Daima doğruları söyleyen Altın Pusulalar ile oyun içindeki bulmacaları çözebilecek ve filmde gördüğünüz yeni dünyaları gezmenizi sağlayacak bonus içerikleri açabileceksiniz.

.....İlerlemek ve kendinizi korumak için zekanızı kullanın: Oyunun içine serpiştirilmiş mini-oyunlarla Lyra’nın yolculuğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve ona zarar vermek isteyenlerle karşılaşmaktan kurtulabileceksiniz.

 
0 Yorum - Yorum Yaz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret120340
Fantastik Kütüphane Search
Özel Arama

 Belgarath